Sanatsal Yetenekler

Çocukların için eglenceli olan bazı etkinlikler onların gelisimleri için cok onemlidir. IPC konuları içerisinde çocukların eglenerek yapacakları sanat etkinlikleri, muzik, dans ve yaratıcılıklarını tetikleyerek hayal etmelerini sagalayan etkinlikler yer almaktadır. 

Motor Becerileri

Motor becerileri ikiye ayrılmıstır; ince motor ve kaba motor becerileri.İnce motor becerileri, kalem tutma, boyama, kagıt kesme gibi el becerilerini barındırır. Kaba motor becerileri bedenin dengesi dahil, tüm takım oyunlarını kapsamaktadır. Oyun temelli programlar bu sebeple motor becerilerini gelistirmekte çok önemli bir rol oynamaktadır.

IPC INTERNATIONAL PRESCHOOL CURRICULUM

IPC Okul öncesi egitim programı Dunya’da Anadili Ingilizce ve Fransızca olmayan ulkelerde yabancı dili anadil seviyesinde ögretmeyi hedefleyen Harvard Üniversitesi ögretim uyeleri tarafından hazırlanmıs bir egitim mufredatıdır. Dil egitiminin yanı sıra çocukların sosyal, bilissel ve fiziksel gelisimlerini de destekleyen bu programın içerigi 56 tematik uniteden ve her bir uniteyi destekleyici sınıf içi görsel materyaller ve hikaye kitaplarından olusmaktadır.

 

Yabancı dil egitiminde ilkokul hazırlık döneminde ses egitimine de önem veren bu programda çocukların gelisiminde 6 farklı gelisim alanını gelistirmeyi hedeflemektedir. Yetenek Anaokulu’nun da aralarında oldugu dunyanın 115 ulkesinde kullanılan bu mufredat ile çocuklarımızı kendi anadil egitimlerinden uzak kalmadan, yabancı dili yasayarak ögrenme olanagı tanıyan bir egitim mufredatıdır

Analitik Beceri

Program içerigindeki konular çocugun oyun içerisinde  matemik, geometri, problem çözme becerilerini gelistirmeye yöneliktir. 

Bilim

Mekanikten fiziğe, biyolojiden çevre bilimine kadar tüm bilim deneylerini içeren konular yer almkatadır.

Dil Egitimi

Dil gelisim alanı, cocugun erken çocukluk döneminde dil bilgisini anlama kavrama ve yeni bir dili ögrenme becerisini gelistirmeyi hedeflemektedir. Yapılan arastırmalara göre erken cocukluk doneminde birden fazla lisan konusan cocukların beyin gelisimi yalnızca anadili konusanlara gore daha hızlı olmaktadır.   

Sosyal & Duygusal Gelisim

Sosyal ve duygusal gelisim, kisilik gelisiminde önemli bir yol oynamaktadır. IPC progrmaları bireysel farklılıkları gözeterek özgüven, takım calısması ve liderlik becerilini gelistirmeyi hedefler.

IPC'nin tüm tematik ünitelerinde çocugun bu alanlarını gelistirmeyi hedefleyen aktiviteler yer almaktadır.