WORKSHOPLAR

Yetenek Anaokulu'nda Haftasonu WorkShopları

Haftasonu etkinliklerimize sizleride bekliyoruz. Çocuğunuz ve sizin birlikte kalite zaman geçireceği yıl boyunca devam eden Cumartesi ve Pazar günleri workshoplarımızda Miss Nağme Art Therapy Workshopunda, Burcu Olgun Yoga Workshoplarımızda sizleri bekliyor. 

Burcu Olgun, 

Uluslarası geçerliliği olan Yoga Alliance sertifikalarını almaya hak kazanmış yetişkin, hamile ve çocuk yogası eğitmenidir. Çocuk yogası alanında uluslararası geçerli sertififikasyonu olan Türkiye'deki 4 eğitmenden biridir. Burcu Olgun ile daha detaylı bilgi için 

Arzu BURSALI, 

Uluslarası geçerliliği olan Yoga Alliance sertifikalarını almaya hak kazanmış yetişkin, hamile ve çocuk yogası eğitmenidir. Çocuk yogası alanında uluslararası geçerli sertififikasyonu olan Türkiye'deki 4 eğitmenden biridir. Burcu Olgun ile daha detaylı bilgi için 

Özel Piyano Dersleri

4 Yaşını doldurmuş çocuklarınız için hafta içi Perşembe günleri Arzu Bursalı eğitmenimizle özel piyano dersleri

    

Ders süresi 30-45 Dakika  

4 Yaştan itibaren 

Moms&Babies Yoga 

3 aylıktan emekleyene kadar olan bebekler anneleri ile birlikte yoga yaparlar.  Anne-bebek yogası klasik yoga uygulamasının bebekler için uyarlanmış halidir. Bu uygulama sadece bebeklere yapılan/yaptırılan bir şey değil, bebeklerle “beraber” yapılan bir uygulamadır. Genellikle sürekli kucakta, yatakta, mama sandalyesinde ya da araba koltuğunda sınırlanmış pozlarda kalan bebeklerin kaslarını esnetmeye ve güçlendirmeye ihtiyaçları vardır. Kendi içgüdüleri ve çabalarıyla bunu bir yere kadar yapabilirler elbette ama bir noktadan sonra yardımımıza ihtiyaç duyarlar.

Ders esnasında bebeklere her şey serbest. Gaz çıkarabilirler, kusabilirler, uyuyabilirler, ağlayabilirler. Biz bunların hiçbirinden rahatsız olmuyoruz merak etmeyin. Ortamdan ayrılmadan, istediğiniz anda bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Hareketleri kaçırmak konusunda endişe etmenize gerek yok çünkü diğer derslerde muhakkak tekrar yapılıyor. Dersler ortalama 50 dakıka sürmektedir.

3 Aylıktan Emekleyene Kadar

Moms&Toddlers

Yoga

Çocuk Yogası klasik yoga uygulamasında yer alan nefes, durus, meditasyon ve gevseme tekniklerinin çocuklar için uyarlanmıs, hikaye anlatımı ve drama teknikleriyle desteklenmis halidir. Dünya Sağlık örgütü pozitif sağlık durumunu şöyle açıklamaktadır: "Sadece bir hastalığın ya da rahatsızlığın olup olmaması değil, fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak tamamıyla iyi olma hali" yoga da, pozitif sağlığa ulaşmak için bu dört açıdan çocuklara fayda sağlar. Yoga, çocuklara işe kendileriyle başlayıp, sonra da çevreleriyle ılımlı ve ahenk içinde olmaları için yollar gösterir. keşfetmek için, sevmek ve saygı göstermek, kabul etmek ve paylaşmak için. 2-3 yaş ebeveynli çocuk yogası derslerimizde anne ya da babalar da çocukları ile birlikte derse katılır ve onlarla birlikte kaliteli zaman geçirirken, denge ve farkındalık çalışmaları yapar ve doğru nefes tekniklerini ve stresle başa çıkmak için gevşeme tekniklerini öğrenirler.2-3 yaş ebeveynli çocuk yogası dersleri ortalama 40-45 dakika sürmektedir.

24-36 Ay

Juniors Yoga 

8-15 yaş arası çocuklarımızın kendileri ve çevreleri ile ilgili farkındalıklarını arttırmak, fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal olarak dengeli olabilmelerini sağlamak, doğru nefes ve gevşeme tekniklerini öğreterek eğitim sisteminin üzerlrinde yaratmış olduğu stresi azaltmak hedeflenir. Bu yaş grubundaki çocuklar ergenlik dönemiyle birlikte hormonal değişimler, kişililklerinin oturmaya başlaması, yaşadıkları ikilemler ve artan sorumluluklar nedeniyle dışarıdan farkedilenden daha yoğun stres yaşamaktadırlar . Yoga bu dönemde ortaya çıkan olumsuz duygular ile (öfke, korku, gerginlik vb.) başa çıkabilmeyi kolaylaştıran teknikler öğretir. Dersler minimum 4 çocuğun katılımıyla yapılmaktadır. Ortalama 50-60 dakika sürmektedir. 

8-12 Yaş 

Prenatal Yoga

Hamile Yogası

Doğum anne adayının gücünü ve esnekliğini keşfetmesi için inanılmaz bir fırsattır.

Anne adayının hamilelik sürecinde, her an ağırlık merkezi değişir. Bu durum sırt, bel ve bacaklarda ağrılara neden olur. Hamilelik süresince yapılan yoga çalışmaları bu ağrıları azaltır, el ve ayaklardaki şişmeleri rahatlatır. özellikle son aylarda başlayan krampları hafifletir. İştahınızı kontrol altına alır. Yaşam enerjinizi yükselterek daha sakin olmanızı sağlar. Yoga nefesleri ile mide bulantıları ve ruh durumunuzdaki değişiklikler kontrol altına alınır. 

Yoganın anlamı bedenin, zihnin ve ruhun birleşmesidir. İyi bir hamilelik geçirmek için bu üçlünün tam bir uyum içinde olması gerekir. Yoga kendinizi ve içinde bulunduğunuz durumu kabullenmektir.Yoga bedeninizi anne olmaya hazırlar, gerginlikleri hafifletir ve ruhunuzu güçlendirir. Hamile Yogası derslerine 12 haftalıktan doğuma kadar olan süre boyunca doktorunuzun onayı olduğu takdirde katılabilirsiniz. dersler ortalama 1 saat sürmektedir.

 

KIDS ART THERAPY - Anne&Bebek

Belirlenmiş bir konu üzerinde 1 saat boyunca o konuyu kapsayan dokunsal aktiviteler, flash kartlar, hikaye zamanı, resim çalışması, blok saati yapılır.

 

Dokunsal etkinlikler (su, kum, pirinç, mercimek) boyut-derinlik bilgisi kazandırırken, çocukların el göz koordinasyonu ve kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştirmelerine aynı zamanda rahatlamalarına yardımcı olur.

 

Sanat dersi çocuğun sosyal, bilişsel, fiziksel (ince kas motor) ve dil gelişimini bir bütün olarak destekler. Çocuklar, tüm aktiviteler sonrası toplama ve temizleme zamanı ile yardımlaşma, paylaşma ve kendi işlerini yapabilme becerisi kazanırlar.

16 - 21 Ay

 

  

PROGRAM

  45- 60 DK. 

Circle Time: Konu tanıtımı, şarkılar ve konuyla ilgili flash card.

 

Art Activity-1: Konuyla ilgili resim çalışması.

 

Story & Snack Time: Hikaye ve atıştırma zamanı.

Art Activity-2 (Free Paint): Çocuğun, kendini ifade edebileceği özgür resim.

Tactile Time: Dokunsal aktivite saati.

 

Goodbye Time: Ders bitişe geçiş. 

STORY CASTLE - Anne&Bebek

Evvel zaman içinde… diye başlayan hikayeleri duyduğumdaki o his ile başladı herşey…

Bir şato olsun, içinde bir sürü oda,  her odada hikaye kahramanlarını tanıyacağımız aktiviteler…

28-36/ 36-48 ay çocuklarımız anne babası ile derse katılabilsin.  Yabancı bir dil ile anlatılan çocuk hikayesi 2 hafta içerisinde tüm detayları ile hatırlanabilsin.

Bir dili öğrenmenin en kolay yolu onu yaşanabilir kılabilmektir!

  

 

 

PROGRAM

  60 - 90 DK. 

Art Activity About the story - Hikaye ile ilgili sanat etkinliği

Story Memory Cards - Hikaye ile ilgili hafiza kartları 

 

Story Bingo Game : Hikaye ve Bingo oyunu

Story Puzzle: Hikaye ile ilgili puzzle .

Music & Movement: Müzik ve dans 

Story Wall Paiinting : Tuvallerde hikaye ile ilgili serbest boyma etkinliği